Muhtesem Yüzyıl Forum Sitesi
TÜM KATEGORİLERİ GÖREBİLMEK VE FORUMDAN TAMAMEN YARARLANABİLMEK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ.
TÜM KATEGORİLERİ GÖREBİLMEK VE FORUMDAN TAMAMEN YARARLANABİLMEK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Muhtesem Yüzyıl Forum SitesiHoş geldin, .
Son Ziyaretiniz: Perş. Ocak 01, 1970
Mesaj Sayınız: 0

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Güzel Türkçe Nasıl Katlediliyor ? Türkçemizi Düzgün Kullanalım

3 posters
YazarMesaj
POLAT ALEMDAR
Çalışkan Üye
Çalışkan Üye
POLAT ALEMDAR

Aktiflik :
Güzel Türkçe Nasıl Katlediliyor ? Türkçemizi Düzgün Kullanalım  Left_bar_bleue276 / 999276 / 999Güzel Türkçe Nasıl Katlediliyor ? Türkçemizi Düzgün Kullanalım  Right_bar_bleue

Erkek
Rep Puanı : 1
Yorum Puanı : 514
Oyuncum : Güzel Türkçe Nasıl Katlediliyor ? Türkçemizi Düzgün Kullanalım  V5ojj466
Çiftim : Güzel Türkçe Nasıl Katlediliyor ? Türkçemizi Düzgün Kullanalım  Iqqh98w9
Başarı Durumu : Güzel Türkçe Nasıl Katlediliyor ? Türkçemizi Düzgün Kullanalım  Worldcuptrophy129924750

Güzel Türkçe Nasıl Katlediliyor ? Türkçemizi Düzgün Kullanalım  Empty
MesajKonu: Güzel Türkçe Nasıl Katlediliyor ? Türkçemizi Düzgün Kullanalım    Güzel Türkçe Nasıl Katlediliyor ? Türkçemizi Düzgün Kullanalım  EmptySalı Şub. 15, 2011 4:03 pm

Her geçen gün Türkçe'nin biraz daha yozlaştırıldığını görüyoruz. Dilimizdeki yabancı kökenli sözcüklerin istilası artarak sürüyor. Aşağıda yıllar içinde Türkçe'de nasıl bozulmalar olduğunu gösteren çarpıcı bir metin var! Haberin devamını mutlaka okuyun ...
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Yıl: 1965
"Karşıma âniden çıkınca ziyâdesiyle şaşakaldım.. Nasıl bir edâ takınacağıma hükûm veremedim, âdetâ vecde geldim. Buna mukâbil az bir müddet sonra kendime gelir gibi oldum, yüzünde beni fevkalâde rahatlatan bir tebessüm vardı.. Üstümü başımı toparladım, kendinden emin bir sesle 'akşam-ı şerifleriniz hayrolsun' dedim.."

Yıl: 1975
"Karşıma birdenbire çıkınca çok şaşırdım.. Ne yapacağıma karar veremedim,heyecandan ayaklarım titredi. Ama çok geçmeden kendime gelir gibi oldum,yüzünde beni rahatlatan bir gülümseme vardı.. Üstüme çeki düzen verdim, kendinden emin bir sesle 'iyi akşamlar' dedim.."

Yıl: 1985
"Karşıma âniden çıkınca fevkalâde şaşırdım.. Nitekim ne yapacağıma hükûm veremedim, heyecandan ayaklarım titredi. Amma ve lâkin kısa bir süre sonrakendime gelir gibi oldum, nitekim yüzünde beni ferahlatan bir tebessüm vardı.. Üstüme çeki düzen verdim, kendinden emin bir sesle 'hayırlı akşamlar' dedim.."

Yıl: 1995
"Karşıma birdenbire çıkınca çok şaşırdım.. Fenâ hâlde kal geldi yâni..Ama bu iş bizi bozar dedim. Baktım o da bana bakıyor, bu iş tamamdır dedim..Manitayı tavlamak için doğruldum, artistik bir sesle 'selâm' dedim.."

Yıl: 2006
"Âbi onu karşımda öyle görünce çüş falan oldum yâni.. Oğlum bu iş bizi kasar dedim, fenâ göçeriz dedim, enjoy durumları yâni.. Ama concon muyum ki ben,baktım ki o da bana kesik.. Sarıl oğlum dedim, bu manita senin.. 'Hav ar
yu yavrum?'"

Yıl: 2026
"Ven ay vaz si hör, ben çok yâni öyle işte birden.. Off, ay dont nov âbi yaa.. Ama o da bana öyle baktı, if so âşık len bu manita.. 'Hay beybi..'

UYARI : SAYIN SİTE SAHİBİ ÖZELLİKLE BU KONUDA ÖZEL DUYURU YAPMIŞTI AMA KİMSE BU DUYURU ÖNEM ALMADIĞI İÇİN ÖZELLİKLE BU KONU HAKKINDA BÖYLE BİR PAYLAŞİM YAPAYIM DEDİM.. ŞİMDİ SAYIN SİTE SAHİBİ RAP_UNZER TEŞEKKÜRLERİMİ SUNARIM...
BUYRUN LİNK : [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

NOT : SAYIN DEĞERLİ MUHTEŞEM YÜZYIL FAN AİLESİ FORUMUMUZDA BAKIYORUMDA BAZI MESAJLARDA TÜRKÇEMİZİ EKSİK YADA DOĞRU DÜZGÜN YAZILMIYOR.. BUNDAN ÖYLE TÜM MESAJLARA KONTROLE GEÇİRİP TÜRKÇE HATALARI DÜZENLENECEKTİR.. VE MESAJLAR DÜZENLEDİKTEN SONRA MESAJLARIN ALTINA UYARI BIRAKILACAKTIR.. BİRİNCİ HATADA DÜZENLENNECEK İKİCİ HATADA UYARILACAK ÜÇÜNCÜ HATADA 2-3 GÜN BANLANACAKTIR.. YUKARIDA VERDİĞİM MESAJDA TÜRKÇEMİZİ NASIL KATLEDİLİYOR DİYE ÖRNEK OLARAK GÖSTERDİM VE SİZİNDE BU UYARIYA UYACAĞİNİZA ÇOK EMİNİM.. EGER YANLİŞLİKLA TÜRKÇE KATLEDİLİRSE MESAJ DÜZENLENECEKTİR SÜPER MOD YADA MOD TARAFINDAN.. LÜTFEN SİZDEN RİCAM TÜRKÇEMİZİ DÜZGÜN TATLİ DİLLE KONUŞLIM KISALTILMİŞİ YADA EKSİK HARF YADA DOĞRU HARF DEĞİLDE YANLİŞ HARFLE YAZILMASI BUNLARI TÜRKÇEMİZİ KATLEDİYOR.. LÜTFEN TÜRKÇEMİZE SAHİP ÇIKALIM..

SAYGILARIMLA

SÜPER MODERATÖR
POLAT ALEMDAR

http://www.kurtlarvadisi.com
*ÖsLem
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
*ÖsLem

Aktiflik :
Güzel Türkçe Nasıl Katlediliyor ? Türkçemizi Düzgün Kullanalım  Left_bar_bleue165 / 999165 / 999Güzel Türkçe Nasıl Katlediliyor ? Türkçemizi Düzgün Kullanalım  Right_bar_bleue

Kadın
Rep Puanı : 4
Yorum Puanı : 268
Oyuncum : Güzel Türkçe Nasıl Katlediliyor ? Türkçemizi Düzgün Kullanalım  H7bp43gi
Çiftim : Güzel Türkçe Nasıl Katlediliyor ? Türkçemizi Düzgün Kullanalım  D7qie4wb

MesajKonu: Geri: Güzel Türkçe Nasıl Katlediliyor ? Türkçemizi Düzgün Kullanalım    Güzel Türkçe Nasıl Katlediliyor ? Türkçemizi Düzgün Kullanalım  EmptyÇarş. Şub. 16, 2011 2:11 pm

Haklısın, ama üyelerin yazılarını değiştirmen 'Türkçeyi doğru kullanma bakımından' doğru değil.
Tamam bunlar, normal hayatta çok önemli şeylerdir. Lakin ; Sanalda insanlara neden türkçe yazı yazmıyosun? neden türkçeyi katlediyosun demek saçma.
POLAT ALEMDAR
Çalışkan Üye
Çalışkan Üye
POLAT ALEMDAR

Aktiflik :
Güzel Türkçe Nasıl Katlediliyor ? Türkçemizi Düzgün Kullanalım  Left_bar_bleue276 / 999276 / 999Güzel Türkçe Nasıl Katlediliyor ? Türkçemizi Düzgün Kullanalım  Right_bar_bleue

Erkek
Rep Puanı : 1
Yorum Puanı : 514
Oyuncum : Güzel Türkçe Nasıl Katlediliyor ? Türkçemizi Düzgün Kullanalım  V5ojj466
Çiftim : Güzel Türkçe Nasıl Katlediliyor ? Türkçemizi Düzgün Kullanalım  Iqqh98w9
Başarı Durumu : Güzel Türkçe Nasıl Katlediliyor ? Türkçemizi Düzgün Kullanalım  Worldcuptrophy129924750

MesajKonu: Geri: Güzel Türkçe Nasıl Katlediliyor ? Türkçemizi Düzgün Kullanalım    Güzel Türkçe Nasıl Katlediliyor ? Türkçemizi Düzgün Kullanalım  EmptyÇarş. Şub. 16, 2011 7:20 pm

Bir Yandan Haklısın Ama Türkçemizi Eksik Kullanılırsa Hem Yazdığın Anlaşilmaz Hemde Buöyle Giderek Türkçemiz Değişir.. Şuanda Teknoloji Değişti Herkez İnternet'e Şimdi Sen Bu Forumda Herkeze Kısa Kısa Yazarsa Sende Özenip Sende Yazarsın Bu Git Gide Artık Türkçenin Anlamı Kalmaz Bunun İçin Paylaştım..
http://www.kurtlarvadisi.com
*eLvan..
Moderatör
Moderatör
*eLvan..

Aktiflik :
Güzel Türkçe Nasıl Katlediliyor ? Türkçemizi Düzgün Kullanalım  Left_bar_bleue999 / 999999 / 999Güzel Türkçe Nasıl Katlediliyor ? Türkçemizi Düzgün Kullanalım  Right_bar_bleue

Kadın
Rep Puanı : 3
Yorum Puanı : 587
Oyuncum : Güzel Türkçe Nasıl Katlediliyor ? Türkçemizi Düzgün Kullanalım  H7bp43gi
Çiftim : Güzel Türkçe Nasıl Katlediliyor ? Türkçemizi Düzgün Kullanalım  D7qie4wb

MesajKonu: Geri: Güzel Türkçe Nasıl Katlediliyor ? Türkçemizi Düzgün Kullanalım    Güzel Türkçe Nasıl Katlediliyor ? Türkçemizi Düzgün Kullanalım  EmptyPerş. Şub. 24, 2011 10:21 pm

paylaşım için teşekkürler
sonuna kadar destekliyorum Gülümseme

Güzel Türkçe Nasıl Katlediliyor ? Türkçemizi Düzgün Kullanalım
1 sayfadaki 1 sayfası